Kultúra

Obyvatelia Malých Dvorníkov žijú od nepamäti bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Pravidelne organizované kultúrne podujatia obce verne odzrkadlujú nielen dodržiavanie sviatkov a tradícií, ale aj pohostinnosť a priateľskosť miestneho obyvateľstva. Každoročne koncom mája organizovaný Festival ľudovej hudby v Malých Dvorníkoch je v prvom rade miestom stretnutia tých, čo hudbu milujú a cenia si ju. Je to však aj miesto stretnutia rôznych národností, tradícií a zvykov, avšak v prvom rade ľudí všetkých vekových kategórií od najmenších až po seniorov.

Koncom augusta sa v obci už tradične konajú hody, o dokonalú zábavu je teda znovu postarané. Obecný deň s množstvom tradičnej ľudovej hudby, spevu a tanca je každoročne lákadlom nielen pre domácich, ale aj pre obyvatelov ci návštevníkov regiónu.

Okrem udržiavania tradícií si miestne obyvatelstvo zakladá aj na dodržiavaní náboženských sviatkov, o čom svedčia pravidelné oslavy Adventu a Vianoc, či oslava Svätej Trojice.

V prípade, že si chcete užiť atmosféru žitnoostrovského vidieka priamo u nás, ponúkame Vám ubytovanie vo forme dvoj- a trojlôžkových izieb priamo v priestoroch Obecného domu Malé Dvorníky alebo v súkromí.