COVID 19 - Domáca karanténa

« Späť
 

Upozornenie

Na osoby s ktorými v jednej domácnosti žije osoba s pozitívnym testom takisto sa vzťahuje 10 dňová karanténa. Dodržiavanie uvedenej povinnosti kontroluje úrad verejného zdravotníctva a polícia.

 

 

STE POZITÍVNY

O výsledku testu informujte

svojho všeobecného lekára (v prípade dieťaťa všeobecného lekára pre deti a dorast) telefonicky, mailom,SMS. V prípade potreby vám vystaví PN.

O výsledku testu odporúčame

…informovať všetky osoby, s ktorými ste boli v úzkom kontakte, a to v období 2 dni pred odberom. Pre tieto osoby rovnako platí povinnosť domácej desaťdňovej karantény až do výsledku negatívneho PCR testu.

Denne sledujte vlastné príznaky

typické pre ochorenie spôsobené COVID-19 (aspoň jedného z príznakov: kašeľ, dýchavičnosť, horúčka, strata chuti alebo čuchu), merajte a zaznamenávajte si denne teplotu).

V prípade objavenia

…sa niektorého z vyššie uvedených príznakov telefonicky kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára alebo územne príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva a následne sa riaďte ich pokynmi.

Dodržujte prísnu hygienu

…rúk a nosenie rúška (v prípade spoločnej domácnosti sa držte ďalej od ostatných, pokiaľ je to možné, buďte v samostatnej izbe, používajte kúpeľňu oddelene od ostatných osôb v domácnosti, používajte vyčlenený riad, bielizeň a iné, pravidelne vetrajte a dezinfikujte spoločné priestory..).

Nestretávajte sa

…s inými osobami, okrem osôb v spoločnej domácnosti.

Nikam

...necestujte!!!

Neprijímajte

…návštevy v bydlisku alebo v mieste vašej karantény.

Karanténu môžete opustiť po

…po absolvovaní kole testovania v nadväznosti na zrušenie zákazu vychádzania vládou SR za

podmienky, že ste posledné 3 dni nemali klinické príznaky alebo ste nemali ďalší úzky kontakt s chorou alebo pozitívnou osobou na COVID-19. Na ukončenie izolácie sa nevyžaduje negatívny test. Karanténu môžete ukončiť aj v prípade negatívneho výsledku RT-PCR testu.

Druhého kola testovania sa nezúčastňujete

…nakoľko ste infekční, žiadame Vás, aby ste sa izolovali a eliminovali riziko nákazy ďalších osôb vo Vašom okolí. Domáca karanténa, ktorá Vám začala plynúť po obdržaní výsledku testov, v prípade bezpríznakovéhopriebehu, končí súbežne s ukončením zákazu vychádzania po druhom kole celoplošného testovania. Termín ukončenia zákazu vychádzania bude závisieť od aktuálnej epidemiologickej situácie, predpokladá sa, že by k nemu mohlo dôjsť 15. novembra 2020.